تبلیغات

اضلاع مفقود در جلسه هم‌انديشي تغيير ساختار کتابخانه‌هاي عمومي

 هر چه اطراف را نگاه کردم از سه حلقۀ اصلي ديگر که در واقع در اين رخداد اثر بخش و در عين حال تاثيرپذیر هستند خبري نبود. ضمن تقدير و سپاس از انجمن کتابداري و اطلاع‌رسانی ایران بابت اين گردهمايي به نظر می‌رسد نقطه ضعف این برنامه، همين حلقه‌هاي مفقود و فراموش شده بود که مي‌توان برای آن سه ضلع قائل شد که با استفاده از سه ضلع ديگرِ حاضر در جلسه (استادان محترم دانشگاه، نمايندۀ شهرداري و نمايندۀ نهاد کتابخانه‌های عمومي کشور) يک شش ضلعي را مي‌سازد. با اینکه اصراري بر منتظم بودن آن نيست ولي با اهمیت بخشی به اضلاع مختلف آن می‌تواند مرکز ثقل محکم و مطمئني براي تصميم‌گيري مديران فراهم آورد.

ادامه
image
مقالات

رویدادها

مطالب
سر خط
green dot جوابیه شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور
پیرو جوابیه ی مورخ 7/7/1392 نهاد کتابخانه های عمومی کشور به اظهارات دکتر فرامرز هندسی مشاور عالی شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق این شرکت جوابیه ای انتشار داد. 
green dot نهاد کتابخانه‌ها آمادگی تحویل گرفتن پروژه نرم‌افزاری را نداشت

به نقل از لیزنا مشاور عالی شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق: ما آمادگی تحویل نرم‌افزار را داشتیم چون قرارداد با ما خرید نرم‌افزار بود نه اجرای آن. قرار بود نهاد مجری برای نرم‌افزار انتخاب و به ما معرفی نماید.اما نهاد ظرفیت و آمادگی برای تحویل گرفتن نرم افزار را نداشت. درواقع شرکت مجری، ناظر و کارفرما بود و نهاد فقط استفاده‌کننده بود.
green dot نخستین همایش بین المللی میراث مشترک ایران و هند
نخستین همایش بین المللی میراث مشترک ایران و هند فردا پنج شنبه 4 مهرماه با مشارکت سازمان اسناد و کتابخانه ملی در قم برگزار می شود.

green dot افتتاح نخستین درگاه کتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

 این کتابخانه دیجیتال مجموعه ای از اطلاعات علمی و تخصصی در 500 موضوع و در حوزه های اصلی علوم انسانی، هنر و معماری، علوم پزشکی، علوم مهندسی، علوم زیستی و کشاورزی، علوم اجتماعی، مدیریت و بازرگانی و ... را در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.

green dot در نهاد کتابخانه‌های عمومی چه خبر است؟!
 به نقل از لیزنا مسئولین نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مراسم رو نمایی از سامانه نرم افزار کتابخانه معنقد بودند که "با اين نرم‌افزار بانك اطلاعاتي متمركزي ايجاد خواهد شد كه از 500 كتابخانه عمومي در كشور پشتيباني مي‌كند." اما اکنون به نظر می رسد مسأله به شکل دیگری پیش می رود.
green dot اولین همایش کتابخانه 2.0
اولین همایش کتابخانه 2.0 در کشور چهارشنبه 28 تیر 1391 در تالار دکتر شریعتی کتابخانه عمومی حسینه ارشاد

green dot دکامئی: هدف اصلی تسهیل شرایط مطالعه شهروندان ایرانی است
دير امور كتاب و كتابخانه‌هاي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، رويكرد اصلي این بخش را دسترسی به جایگاهی مطلوب در زندگی مردم برای كتاب و كتابخواني و تسهيل شرايط مطالعه از طريق گسترش كتابخانه‌ها عنوان کرد.

green dot انتشار شماره جدید ماهنامه ارتباط علمی

شماره اول از بیستمین دوره ماهنامه الکترونیکی «ارتباط علمی» در  تیر ماه 1390 در فضای وب منتشر شد.

green dot کتابخانه کنگره از مارک فاصله می گیرد
  کتابخانه کنگره اعلام کرده است که قصد دارد پروژه ای را در زمینه ارزیابی مجدد  کنترل کتابشناختی برعهده بگیرد که بر اساس آن استاندارد مارک 21 که در حال حاضر در آن بیلیون ها رکورد ابرداده کدگذاری می شوند را از سابقه 40 ساله اش کمی دور می کند.
green dot اعضای جدید شوراي عالی انقلاب فرهنگی منصوب شدند
 

با توجه به پایان یافتن دوره‌ی مسئولیت اعضای كنونی شورای عالی انقلاب فرهنگی، شخصیت‌ های حقوقی و حقیقی زیر به عنوان اعضای اصلی برای دوره‌ی جدید آن شورا و آیت الله احمد جنتی و جناب آقای دكتر حسن حبیبی به عنوان اعضای افتخاری شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب می گردند...

green dot «سواد اطلاعاتی و تأثیر آن بر زنان» موضوع فراخوان ایفلا
  «گروه علاقه مندی های خاص کتابخانه ها و اطلاعات» ایفلا، برای ارسال پوستر با موضوع «سواد اطلاعاتی و تأثیر آن بر زنان» فراخوان داده است.

 

green dot کنفرانس سالانه انجمن کتابداری امریکا (ALA)
    کنفرانس سالانه انجمن کتابداری امریکا (ALA)  به عنوان بزرگترین و پویا ترین کنفرانس کتابداری 23-28 ژوئن 2011 (2-7 تیر 1390) در نیواورلئان در لس آنجلس برگزار خواهد شد.
green dot هفتمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی از فردا آغاز می‌شود
در هفتمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی، برترین نشریات دانشجویی دانشگاههای سراسر کشور معرفی خواهند شد.

آرشیو...

اخبار

آرشیو...
تبلیغات