1390-04-14 16:50:52
هوشنگ مرادی کرمانی در «نشست دیدار»

«نشست دیدار» با حضور  هوشنگ مرادی کرمانی روز چهارشنبه 15 تیرماه 1390  در مجتمع فرهنگی هنری کوثر شهرستان دماوند برگزار می شود.

به گزارش لیزنا، امور کتابخانه های عمومی شهرستان دماوند با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان نشستی با نویسنده نام آشنای کودک و نوجوان برگزار می کند.
این نشست که نشست دیدار نام دارد با حضور  هوشنگ مرادی کرمانی روز چهارشنبه 15 تیرماه 1390 از ساعت17– 19 در  سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری کوثر شهرستان دماوند برگزار می شود.

کرمانی در سال 1992 از سوی داوران جایزه جهانی "هانس کریستین اندرسن" در برلین به دلیل تاثیرعمیق و گسترده در ادبیات کودکان جهان به عنوان "نویسنده‌ی برگزیده سال 1992" انتخاب شد.

وی همچنین عنوان نویسنده‌ی برگزیده کشور کاستاریکا، جایزه‌ی "خوزه مارتینی"، نویسنده و قهرمان ملی آمریکای لاتین را در سال 1995 میلادی از آن خود کرد.

همچنین از سوی شورای کتاب کودک، نامزد دریافت جایزه یادبود "آسترید لیندگرن 2007" شد. شورا، این نویسنده‌ی بزرگ ایرانی را به سبب خلق آثار ماندگار و تاثیرگذار برای دریافت این جایزه معرفی کرد؛ آثاری بیادماندنی با طنزی قوی که شخصیت های داستانی محبوبشان چون مجید و بی‌بی بدون احساس سرافکندگی و شکست در نهایت فقر و نیاز به زندگی لبخند می‌زنند.
 

نظرات کاربران

کاربر گرامی
پیام شما بعد از تایید مدیریت در این صفحه نمایش داده خواهد شد

نام*

پست الکترونیکی*

نظر*

: عبارت زیر را وارد کنید*


CAPTCHA

تبلیغات