1389-11-25 10:39:55
همایش و نمایشگاه کتابخانه های دیجیتالی

 
همایش و نمایشگاه کتابخانه های دیجیتالی توسط کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران برگزار می شود.

 

به گزارش لیزنا، همایش کتابخانه های دیجیتال (DL89) به همراه نمایشگاهی از نرم افزارهای کتابخانه های دیجیتال با هدف ایجاد فرصت لازم برای برقراری ارتباط و تعامل سازنده میان اعضای هیأت علمی و متخصصان رشته های علوم کتابداری و اطلاع رسانی و رایانه در زمینه مباحث مطرح در کتابخانه های دیجیتال برگزار می شود.

کتابخانه های دیجیتالی سامانه هایی هستند که منابع مختلف شامل منابع انسانی و تجهیزات مورد نیاز برای ارایه ی خدمات کتابخانه ای مثل فهرست نویسی، رده بندی، خدمات اطلاع رسانی ، روابط بین کتابخانه ای، مواد آموزشی، منابع کتابخانه ای و دیگر خدمات را مهیا می سازد.

کتابخانه های دیجیتال را بایستی از نظام های بازیابی اطلاعات متمایز ساخت زیرا آنها شامل انواعی از رسانه ها و خدمات بوده و تمام مراحل چرخه زندگی اطلاعات، از ایجاد تا استفاده را دربرمی گیرند. همچنین کتابخانه های دیجیتال را می توان به عنوان شکل جدیدی از موسسات و مراکز اطلاع رسانی و بسط دهنده خدمات در کتابخانه های عصر حاضر مورد توجه قرار داد.

همایش و نمایشگاه کتابخانه های دیجیتالی به همت کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران   در 4 اسفند ماه 1389  در دانشگاه صنعتی شریف، سالن جابربن حیان برگزار می شود.

برای اطلاعات بیشتر و نحوه ثبت نام به سایت همایش مراجعه نمایید.

 

 

نظرات کاربران

کاربر گرامی
پیام شما بعد از تایید مدیریت در این صفحه نمایش داده خواهد شد

نام*

پست الکترونیکی*

نظر*

: عبارت زیر را وارد کنید*


CAPTCHA

تبلیغات