1389-11-23 16:34:54
پورتال «سواد دیجیتالی» در حال طراحی است

دفتر سیاست فناوری اطلاعات (OITP) وابسته به انجمن کتابداری امریکا (ALA)  در حال فعالیت بر روی نمونه کارهای سواد دیجیتالی است و این اقدام ، به کتابخانه ها در حفظ اولین جایگاه آموزش سواد دیجیتالی کمک خواهد کرد.

به گزارش لیزنا، در نشست زمستانی ALA ، جلسه ای با طیف وسیعی از اعضای گروه به منظور یادگیری بیشتر درباره تلاش های فعلی و کمک به اطلاع رسانی توسعه نمونه کارهای سواد دیجیتالی برگزار شد.
یکی از نتایج برگزاری این جلسه  تشکیل کمیته مشورتی OTIP  بود که به مسائل سواد دیجیتالی می پردازد و شامل نمایندگانی از بخش های ALA است.

در راستای همین جریان، پورتال سواد دیجیتالی ملی به عنوان طرحی ملی با همکاری OITP و  مخابرات ملی و مدیریت اطلاعات (NTIA) در حال اجرا است.

NTIA   درخواستی را برای سازمان ها از جمله کتابخانه ها که در پروژه های سواد دیجیتالی فعالیت دارند، ارسال نموده که محتوای مورد نظر خود را برای گنجاندن در پورتال سواد دیجیتالی ارسال نمایند.

هدف از طراحی این پورتال پاسخگویی به نیاز ایجاد یک محل متمرکز  برای اتصال جدیدترین منابع در دسترس، مشارکت و به اشتراک گذاری  بهترین شیوه به منظور ارتقاء مهارت های سواد اطلاعاتی است.

علاقه مندان در صورت داشتن هرگونه سؤال می توانند با آدرس پست الکترونیکی DigitalLiteracy@bah.com مکاتبه نمایند.
 
 

نظرات کاربران

کاربر گرامی
پیام شما بعد از تایید مدیریت در این صفحه نمایش داده خواهد شد

نام*

پست الکترونیکی*

نظر*

: عبارت زیر را وارد کنید*


CAPTCHA

تبلیغات